Wywiad dla POLSKAPRESS

/, blog/Wywiad dla POLSKAPRESS

Wywiad dla POLSKAPRESS

Dzień dobry.

Samo znalezienie się na liście osób nominowanych jest dla mnie niespodzianką i bardzo dużym wyróżnieniem.

Zgłoszenie mojej osoby, liczba już oddanych głosów to miłe zaskoczenie. Traktuję to jako wyróżnienie mojej osoby za dokonania historyczne i bieżącą działalność biznesową. Cieszę się, że po wielu latach pracy poza Radomiem w korporacjach finansowych, na stanowiskach managerskich, po rozpoczęciu nowej ścieżki biznesowej w Radomiu jestem ponownie zauważony. Za to dziękuję wszystkim, którzy na mnie już zagłosowali i skrytości mam nadzieję, że na mnie zagłosują przed zakończeniem plebiscytu.

Odpowiadając na pytania.

  1. Skąd taki pomysł na obecny biznes? Jak wyglądały początki?

Rozpoczynałem karierę w instytucjach finansowych w 1997 roku jako agent ubezpieczeniowy. Z poziomu agenta jednego z najlepszych w Polsce awansowałem na managera i Dyrektora oddziału Nationale Nederlanden w latach 2000-2007. W tym czasie stworzyłem najlepszy Oddział w Polsce i awansowano mnie na Dyrektora Regionalnego w Poznaniu. Zarządzałem strukturą 600 agentów ubezpieczeniowych skupionych w miastach od Szczecina, Zielonej Góry, Koszalina poprzez Poznań do Łodzi. Tam stworzyłem z kolei najlepszy Region w Polsce za co byłem wielokrotnie wyróżniany między innymi skierowaniem mnie studia MBA. Pracowałem również w Warszawie przez 3 lata. W 2011 rozpocząłem współpracę z Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu ucząc na studiach dziennych, zaocznych czy wreszcie podyplomowych. Robię to do dziś ucząc studentów przedmiotów związanych z zarządzaniem, marketingiem i finansami. Po zakończeniu pracy w Warszawie i wielu latach nieobecności w Radomiu rozpocząłem w 2019 tworzenie marki Mazur Consulting zajmując się Grywalizacją i szkoleniami miękkimi łącząc to również ze stworzeniem własnej agencji ubezpieczeniowej i pracą na uczelni. Biznesowo rozwinąłem się pracując w ubezpieczeniach, w których jestem nieustannie zakochany. W ubiegłym roku przeszkoliłem kilkaset osób, z czego jestem bardzo dumny. Wierzę, że będę to kontynuował w kolejnych latach. Społecznie pełnię funkcję Mentora w organizacji rozwijających młodych przedsiębiorców w Youth Business Poland.

  1. Co daje Panu największą satysfakcję w pracy?

Największą satysfakcję w pracy dają mi ludzie. Zarówno klienci jak i studenci, pytający, dopytujący, szukający pomysłu na życie i biznes. Zarządzanie poprzez delegowanie to najprostsza forma pracy z podwładnymi. Rozkazywać, machać szabelką to może robić każdy. Ale sztuką w biznesie jest stworzyć coś z niczego, od podstaw, mając tylko chęci, pomysł i chęć do działania.  Praca nad sobą to najtrudniejsza praca. Budowanie zespołów ludzkich, dobór odpowiednich kadr, umiejętność zmotywowania do pracy, inspirowania podwładnych do rozwoju osobistego, osiąganie ponadprzeciętnych wyników przez podwładnych, to działania w których czuję się najlepiej i to przekazuję na szkoleniach. Ci przedsiębiorcy i managerowie, którzy od podstaw to zrobili i z tego się utrzymują rozumieją to bez tłumaczenia.

  1. Jakie ma Pan plany na 2020 rok?

Kontynuuję podjęte działania. Rozwijam kilka kierunków mojego biznesu:

  1. Szkolenia, doradztwo, consulting, audyty. Chcę pomagać, wspierać swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem przedsiębiorców, firmy, instytucje stojącymi przed nowymi wyzwaniami biznesowymi. Rozwijam markę Mazur Consulting.
  2. Nadal w kolejnym semestrze będę uczył studentów na studiach zaocznych i podyplomowych i współpracował ze wszystkimi potrzebującymi Mentoringu.
  3. Agencja Ubezpieczeniowa. Ciągle zakochany w ubezpieczeniach nie wyobrażam sobie, aby tego nie robić. Tu chcę służyć wszystkim klientom, swoim 23 letnim doświadczeniem w branży, szukając najlepszych rozwiązań dla firm, osób fizycznych zarówno w ubezpieczeniach indywidualnych i grupowych, jak również w ubezpieczeniach majątkowych i życiowych. Zapraszam do mojej Agencji. I jestem otwarty na nowe wyzwania…
By |2020-02-06T19:48:23+01:00luty 6th, 2020|Bez kategorii, blog|Możliwość komentowania Wywiad dla POLSKAPRESS została wyłączona

About the Author: